Aromaterapie

CO JE AROMATERAPIE?

je alternativní nebo doplňková metoda, využívající přírodních účinků esenciálních olejů na podporu fyzické, duševní i psychické úrovně.  Aromaterapie se netýká pouze toho, zda je nám vůně příjemná nebo ne, vůně mají na naší psychiku daleko hlubší vliv. Ovlivňují naše emoce, ulevují při zátěži a stresu, harmonizují naše duševní a tělesné pochody. Můžeme jimi podpořit akutní stav, ať na fyzické úrovni – bolesti hlavy, kloubní a svalové potíže, kožní problémy, nachlazení, rýmy apod., tak i na psychické úrovni – nespavost, únava, smutek, koncentrace, staré rány na duši, atd. Některé vůně esenciálních olejů jsou velmi intenzivní, přesto jsou ale nástroji jemné terapie, působící hluboce na psychiku a tím pomáhají uvolnit mysl.

Pravidelnost této metody nám pomáhá udržet si svoje zdraví na všech úrovních. Aromatrapii můžeme využívat v každodenním životě i jako preventivní metodu, kterou si každý může doma pomáhat od různých problémů. A nejen doma, ale i v zaměstnání, v autě, ve školách i školkách, různých zdravotních zařízení, např. v porodnicích, kde je v současné době velmi využívána maminkami i personálem pro své jemné působení. Metoda není určena pouze lidem, ale skvělých výsledků dosahuje i při používání u zvířat.

 

ŮČINKY ESENCIALNÍCH OLEJŮ

 

Esenciální oleje jsou vonné, těkavé látky přirozeně vyskytující v siličnatých rostlinách, které se tvoří ve speciálních žlázkách aromatických rostlin v procesu fotosyntézy. Rostliny v tomto procesu využívají energie – živin z půdy a vody, ze světla, tepla a slunce a na druhou stranu produkují ve vyměšovacích buňkách vonné esence. Esenciální olej tak obsahuje Životní sílu rostliny.

Při aromaterapeutické masáži, používám pouze kvalitní rostlinné oleje jak pro svou energetickou hodnotu, tak i proto, aby kvalitou doplňovaly vysokou kvalitu esenciálních olejů. Kůže je ve vodě ně nepropustná, ale na olejové bázi snadno pokožka molekuly z esenciálních olejů vstřebá.  Jakmile projdou molekuly povrchem kůže, dostanou se do dermis, kožní vrstvy zásobenou kapilárami a následně vstoupí do hlavního oběhu. Tím se dostávají do různých orgánů a tělesných systémů.

Všechny esenciální oleje jsou tvořeny molekulami z několika různých chemických skupin, kdy jedna nebo dvě dominují.  Celkově tak může jeden esenciální olej z jedné rostliny obsahovat až 500 různých molekul.  V komplexu esenciální oleje působí prostřednictvím čichových nervů mezi jinými částmi mozku na limbický systém.

Není možné napodobit esenciální olej z rostliny za „olej“ vytvořený uměle v chemické laboratoři.  Syntetický „esenciální olej – vonný olej“ může způsobit bolesti hlavy, podrážděnost, nevolnosti atd. Nelze duplikovat to, co nám poskytne v celistvosti příroda, proto je nutné přírodu chránit a vzít si jen to, co je nezbytně nutné.  Ve světě vymírají zvířata, ale i mnohé druhy rostlin. Chraňme to, co nám bylo dáno jako dar.

 

Máte dotaz? Napište nám!

Označené* položky jsou povinné.
Odesláním e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.Zasílání novinek a slev

Odesláním e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Partneři