Lymfatická masáž

Co je to lymfatická masáž?

Tato speciální masáž má za úkol obnovit a stimulovat oběh lymfy. Pomocí cíleného masážního tlaku, který je prováděn přesně určenou manuální technikou jsou odblokovány hlavní mízní uzliny a tekutina je odvedena vylučovacím systémem z těla ven.

Masáže je vhodné doplnit i masážními prostředky z bylin a éterických olejů, upravit a odlehčit stravu, dopřát si ovocné a zeleninové čisticí kůry a zařadit do životního stylu cvičení a sporty, zlepšující proudění lymfy. Toto je nejlepší prevence k odstranění oteklých nohou, zmírnění celulitidy a způsob, jak urychlit metabolické procesy a vyplavit toxické látky.

Funkce lymfatického systému

Tento systém je nedílnou součásti imunitního systému. Uchovává a transportuje z těla ven škodliviny, které vznikají při funkci organismu, nebo do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami. Velmi se podobá oběhu krevnímu. Větší lymfatické cévy jsou podobné žilám, lymfatické kapiláry jsou rozptýleny po celém těle. Součástí lymfatického systému jsou i lymfatické uzliny a orgány (slezina, brzlík a kostní dřeň). Lymfatické uzliny slouží jako filtry, probíhají zde imunitní reakce, tvorba protilátek a likvidace choroboplodných zárodků, toxinů a mrtvých bakterií. LS zajišťuje vstřebávání přebytečné tekutiny, její návrat do krevního řečiště, vázaní tuků a účast na funkci imunitního systému.

K nastartování lymfatického systému je vhodné absolvovat kůru v rozsahu 8 až 10 hodin v průběhu 4 týdnů, poté je vhodné udržovat režim buď jednou měsíčně 2 hodiny, nebo kůru opakovat za půl roku.

Lymfatickou masáží cíleně dosáhneme:

·        Zrychlení toku lymfy v organismu a odvod škodlivých látek z těla

·        Vyprazdňování tukových buněk – snižování hmotnosti a objemu

·        Zlepšení kvality kůže – pomoc při akné, celulitidě

·        Zmenšení otoků

·        Zvýšení imunity

·        Urychlení vstřebávání hematomů

·        Uvolnění a relaxace organismu

Máte dotaz? Napište nám!

Označené* položky jsou povinné.
Odesláním e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.Zasílání novinek a slev

Odesláním e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Partneři